AS Templates
Купівля автомобіля з рук

Купівля автомобіля з рук

Купівля автомобіля з рук

Стати власником авто можно різними шляхами. Один з найпоширеніших - це купівля машини з рук. Але крім фінансової привабливості цей спосіб одночасно є і дуже небезпечним. Адже разом з бажанням зекономити кошти можно придбати безліч проблем і клопотів.

Всі знають, що вибираючи автомобіль, потрібно уважно перевірити його технічний стан. Саме тому майбутній власник збирає цілий консиліум. Авторитетні фахівці повинні виявити всі вади авто (явні и приховані). Але, на жаль, крім технічної сторони існує ще правовий аспект при купівлі машини з рук. І саме його ми з Вами розглянемо в даній статті.

Можливо обраний Вами автомобіль буде технічно бездоганним, але на перешкоді стануть "неправильні" документи, які не лише спричинять проблеми з реєстрацією транспортного засобу в ДАІ, а й можуть взагалі позбавити Вас від такої омріяної своєї машини.

Правові проблеми можуть бути спричинами купівлею краденого або неправильно розмитненого автомобіля. Часто бажаючі понад усе зекономити стають жертвами автомобільних шахраїв.

Як убезпечити себе від купівлі краденого автомобіля?

При оформленні договору купівлі-продажу всі легальні торгові організації можуть отримати інформацію про обраний автомобіль з міліцейскої бази викраденого транспорту. Звичайно така послуга буде небезкоштовною. Під час реєстрації автомобіля в ДАІ машина обов"язково проходить таку перевірку. Саме тому, купивши автомобіль з рук, Ви можете взнати про те, що він є викраденним часто лише в останню мить, коли змінити вже нічого неможливо.

Тому обов"язково прийміть до уваги:

  • При знятті автомобіля з обліку ДАІ старим власником, його новому господарю бажано бути присутнім особисто. Таким чином Ви зможете особисто пересвідчитись у відсутності зауважень.
  • Експертну перевірку автентичності маркіровки номерних агрегатів важливо провести до поїздки в Державтоінспекцію. Таку послугу надають відповідні комерційні експертні установи.
  • Купуючи автомобіль з рук, обов"язково не полініться перевірити машину на відсутність в базі викраденого транспорту.

Як убезпечити себе від купівлі неправильно розмитненого автомобіля?

В деяких випадках вартість мита може сягати досить немалих сум. Саме тому уникнення повної оплати размитнення дозволяє сумнівним дільцям не лише швидше продати машину, а й заробити більше.

В Україні існує декілька сумнівних схем для дешевшого завезення автомобілів: домовленість з митним інспектором, пільги для окремих категорій громадян, підробка документів або ж ввезення авто під документами іншого транспортного засобу, який вже давно розмитнений. Останній випадок веде до появи машин-двійників.

Деякі заходи безпеки для покупця:

  • Купуючи машину з рук, вибирайте ті автомобілі, котрі зареєстровані в ДАІ в регіоні Вашого проживання. Так можна уникнути тимчасової реєстрації.
  • Відавайте перевагу машині, котра вже мінімум рік стоіть на обліку в Україні. Це дещо забезпечить "чистоту" обраного транспортного засобу.

Купівля автомобіля в шахрая, що варто знати?

Найбільш вживана наступна схема "автошахрайства". Законний "власник" продає свій автомобіль людині "Х". "Х" переганяє автомобіль в Україну і виставляє його на продажу. Колишній власник авто заявляє про викрадення машини і отримає страховку. В той же час автомобіль продається в Україні. Автомобіль, оголошений в розшук, рано чи пізно знайдеться. І якщо Ви стали його власником, знехтувавшись правилами безпеки, то швидше за все Вам знову прийдеться їздити на метро.

Як бачите, існує багато підводних каменів, котрі вимагають пильності та обережності від покупця.

Юридична обізнаність та уважність допоможе уникнути більшості проблем та клопотів.